Jak si vybrat vizážistku

Vizážistka na míru – jak si vybrat tu pravou?

Rozhodla jste se svěřit svou vizáž v důležitý den do rukou profesionála, ale jak si vybrat z nepřeberného počtu osob, které Vám pod slovem ,,vizážistka‘‘ internet a sociální sítě nabízí? Pokud se zaměříte na pár důležitých bodů, kterých je potřeba si všímat, máte skoro vyhráno. Minimálně se Vám výběr podstatně zúží.

1) PORTFOLIO

        Práce, kterými se vizážistka prezentuje, je potřeba shlédnout nejen proto, abyste věděla, komu se svěřuje do rukou, ale především, abyste vůbec mohla rozhodnout, zda je pro Vás daný styl vyhovující a přitažlivý. U vizážistky s delší praxí naleznete pravděpodobně fotky různých stylů líčení, protože málokterá dělá pouze jeden druh make-upu. Takže pokud hledáte vizážistku na svatbu, podívejte se nejprve do daného alba se svatebním líčením, a poté do těch ostatních, abyste si udělala celkovou představu. Pokud ovšem žádné portfolio nenaleznete nebo Vám nebude poskytnuto, určitě se mějte na pozoru.

2) PRODUKTY

        Ne každý na svých stránkách uvádí používané produkty, ale pokud tomu tak je, určitě je to bod navíc. Můžete si tak snadno zjistit, zda budete nalíčena profesionální a luxusní kosmetikou, nebo něčím, co si lze koupit v drogerii a možná se tím sama líčíte. Profi produkty mají většinou mnohem větší výdrž a efekt a mimo schopnosti vizážistky to bývá často důvod, proč se vůbec necháváme líčit.

3) CENA

        V každém městě a obci se ceny pohybují samozřejmě jinak, vždy by ale měly být adekvátní vzhledem ke dvěma výše zmíněným bodům. Vybavení a neustálé vzdělávání se v oboru něco stojí, a proto je potřeba tomu přizpůsobit cenu služby. Pokud si vizážistka za večerní líčení účtuje pár stovek, pak je pravděpodobné, že výsledek, se kterým odejdete, nebude úplně podle Vašich představ. Nejlevnější v tomto případě neznamená nejvýhodnější.

4) CERTIFIKÁTY

        Na to, aby byl člověk úspěšný a dobrý v tom, co dělá, mnohdy žádný papír a certifikát potřeba není. Nicméně je dobré vidět, že se vizážistka ve svém oboru neustále vzdělává a posouvá dál. Díky tomu Vám pak může poskytnout profesionální servis a nalíčit Vás dle Vašich přání a požadavků.

        Tyto čtyři body jsou dle mého názoru ve výběru vizážistky klíčové. Svou roli hrají i reference a hodnocení, které vizážistka má (pokud nějaké již nasbírala), zkušenosti, kterými se prezentuje apod. Pokud si nejste jistá, domluvte si zkoušku, vizážistka by Vám ji měla bez problémů poskytnout. Na té se potom mimo samotné líčení můžete zaměřit na další faktory, kterými je například hygiena, která by měla být stoprocentní, celková komunikace a tak dále.

Přeji Vám úspěšný výběr Vaší vizážistky na míru!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *