Koupila jste si makeup za tisíce a pořád to není ono?

5 důvodů, proč váš makeup stále nevypadá dobře:

Tímhle jsme si prošla asi každá z nás, která se rozhodla začít používat makeup. Zajdete do drogerie nebo parfumerie, koupíte makeup, ale když si ho pak doma chcete nanést, z nějakého důvodu to prostě nevypadá stejně, jako na té modelce, která s ním pózovala v reklamě. Prozradím vám jednu věc – takhle nebude vypadat nikdy a je to naprosto v pořádku, protože fotky vždy procházejí retuší a s tou prostě nikdo z nás nechodí na obličeji v reálném světě.

Správně vybraný a naaplikovaný makeup by ale měl opticky pleť sjednotit a zakrýt nedokonalosti hlavně co se týče pigmentace, zarudnutí, či kruhů pod očima. Také by neměl být hned viditelný svou strukturou nebo vrstvou. Zkrátka by to měla být taková naše druhá (lehce vylepšená) kůže.

Od svých klientek na kurzech ale často slýchám, že si koupily drahý makeup, který šupinatí, nedrží nebo se slévá do vrásek (více, než je přirozené). Následující důvody vám poradí, co změnit, abyste se přesně těmto problémům vyhnula.

1. Péče – Bez důkladné péče nebude na pleti žádný kosmetický produkt vypadat dobře, ať stojí sebevíc. Pleť je potřeba ráno i večer pravidelně čistit, póry následně uzavřít tonikem a nanést krém, který pečující složky uzamkne v pleti.

2. Hydratace – I když o pleť pečujete, je možné, že pokud nedodržujete pitný režim, může být zevnitř dehydratovaná. Do pitného režimu patří čistá voda, protože nic jiného k hydrataci nepřispívá. Takže tři hrnky kávy denně vás sice možná nabudí, ale pokud je neproložíte čistou vodou, vaše tělo vám bohužel nepoděkuje.

3. Báze – slouží nejen k tomu, aby makeup déle vydržel, ale může také zlepšit jeho vzhled. Například zabrání tomu, aby se makeup sléval do vrásek více, než je běžné nebo vyplní póry a tím pleť vyhladí. Navíc tvoří bariéru mezi krémem a makeupem, který díky tomu nevsákne hydratační složky z krému a pleť zůstává stále hydratovaná a nevysušuje se.

4. Vyzkoušení – pokud jste se rozhodla zainvestovat do dražšího produktu, v prodejně butiku nebo parfumerie si řekněte o vzorek, který si doma v klidu před koupí vyzkoušíte a odpozorujete, jak se makeup na pleti chová. V drogerii taková možnost není, proto si alespoň na část odlíčené tváře makeup naneste a přes den sledujte, jak reaguje.

5. Aplikace – Makeup doporučuju nanášet vždy štětcem nebo houbičkou. Prsty nedocílíte rovnoměrného nanesení a navíc si do pleti zanášíte bakterie. Aplikujte ho spíše krouživými pohyby a zatlačujte produkt do pleti, nedoporučuju pouze ,,šmrdlat” po povrchu. Navíc tak zabráníte tomu, aby byly vidět tahy od štětce. Pozor, štětce je třeba pravidelně čistit nejen proto, aby se s nimi makeup dobře nanášel, ale taky proto, abyste si vy po pleti neroznesla bakterie.

Každá pleť je individuální a potřebuje jiné produkty jak péče, tak líčení. Ujistěte se, jaký máte typ pleti (suchá, normální až smíšená, mastná, citlivá) a podle toho makeup vybírejte.

Doufám, že vám některá (nebo všechny) z těchto rad dopomůžou k tomu, abyste se ve svém makeupu cítila jako hvězda 🙂

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *