Jak si vybrat správný odstín makeupu

Už se vám to stalo zase. V drogerii či butiku jste si vybrala makeup, který vám na světle zářivek zdánlivě sednul nebo se zdálo, že na hřbetu ruky vypadá fajn a je to váš správný odstín. Jenže doma po jeho nanesení na denním světle vidíte naprosto jasně přechod mezi vaší kůží a produktem a tak se vám bude v šuplíku povalovat zase o jeden nepadnoucí makeup víc, než ho kvůli prošlému datu spotřeby vyhodíte do koše.

Abyste nemusela stále dokola absolvovat proces kupování a vyhazování drahých nebo i těch levnějších produktů, sepsala jsem pro vás pár tipů, které vám mohou nalezení toho správného odstínu výrazně usnadnit.

Pokud si makeup kupujete v drogerii, kde není možnost dostat už hotové nebo odlité vzorky, zkuste následující postup.

1) Makeup si vybírejte odlíčená (nebo si alespoň předtím část tváře odličte)

2) Nezkoušejte ho na hřbet ruky, krk ani čelo. Nejlepší je na to hrana čelisti, kde se tvář propojuje s krkem. Díky tomu předejdete nevzhlednému tmavému přechodu.

3) Naneste si vybraný makeup na větší část tváře a vyjděte na denní světlo. Nezapomeňte u sebe mít zrcátko, abyste mohla zkontrolova barvu.

4) Alespoň pár minut vydržte, jak se makeup bude chovat na pleti a zda nezačně oxidovat.

Správný odstín makeupu

Díky tomu, že výběru věnujete trochu času navíc a nebudete jen naslepo zkoušet odstíny na ruku, se vyhnete zklamání při příchodu domů a prvnímu nanesení produktu na denním světle.

Výběr v butiku nebo parfumerii bývá o něco jednodušší, protože vám s ním může pomoci zkušená beauty poradkyně a na domácí vyzkoušení si často můžete vyžádat vzoreček.

Některé makeupy (většinou od luxusnějších značek) bývají ještě rozdělené kromě odstínu na podtóny (teplý, neutrální a studený). Často podtón pleti odhadnete okem, ale pokud si nejste jistá, koukněte se na žilky na zápěstí. Pokud jsou zelené až olivové, váš podtón je teplý. Pokud jsou modré až fialové, váš podtón je studený a pokud vidíte mix obou barev, máte neutrální podtón.

Na studenější a teplejší makeupy samozřejmě narazíte i v drogerii, ne vždy to ale mají uvedené v názvu odstínu.

Věřím, že vám tenhle malý manuál zjednoduší hledání a pomůže k tomu, abyste konečně našla tu správnou ,,druhou kůži”. V tomto článku se dozvíte, jak zlepšit vzhled makeupu, pokud už máte svůj odstín.

Pokud se chcete dozvědět víc o líčení a naučit se makeup na každý den jako od profesionální vizážistky, veškeré info najdete zde.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *